Kuressaare muusikakooli puhkpilliorkesteri, mille algatas Matis Männa koos kahe vaskpilliõpetaja Juhan Tõhki ja Margus Allikuga oktoobris 1991.
Matis Männa: Meil oli ainult üks suur probleem: meil ei olnud pille, kuid lahendasime selle probleemi geniaalselt – nägin ükskord Tallinna sõites Kuivastu kai peal Gotlandilt saadetud põllutööriistu. Tekkis mõte, et ehk on neil kodudes seisma jäänud kasutatud pille. Saaremaa meeskoor ja Lyra käisid Gotlandil kontsertreisidel ja dirigent Tiit Köster tutvustas seal, et Kuressaares on toredad noored õpetajad ja huvilised, aga pole pille, millega mängida. Laulva revolutsiooni ajal olid välismaalased väga abivalmid ning 1993. aasta kevadel saabus Gotlandi kommuuni „valge laev“, millega toodi muusikakoolile kingitusena orkestripille ja uus Tama trummikomplekt.
Nii saime täiendust muusikakooli puhkpilliorkestri ja saksofonikvarteti instrumentaariumile. Rootslaste kingitud pillid saavad nüüd 30aastaseks ja need
on seniajani aktiivses kasutuses.
Artiklist "Matis Männa - mees nagu orkester" Saaremaa Teataja 09.02.2023