ajalugu

Kuressaare muusikakool alustas tegevust 1950 aastal Gustav Jõgi (Vana Roomassaare) tänaval Vello Tünderi juhtimisel. Õpetajaid oli 5.

1951 aastal liitus kollektiiviga Joosep Aavik, kelle nime kannab muusikakooli 2020st aastast.

1979 aastal kolis kool Komandandi tänavale ja 2010 a sai valmis euroremont.

2023 aasta seisuga on meie kooli lõpetanud 916 noort muusikut. Õpetajaid on töötanud umbes 100, neist pea pooled on võrsunud siitsamast Kuressaare muusikakoolist.

Esimese 30 aasta keskmine lennu suurus oli 7 lõpetajat. 80-datel kujunes osade  lendude suuruseks juba paarkümmend lõpetajat. Tänapäeval on see jäänud 10 lõpetaja kanti.

Kui individuaalõppe suurimaks väljundiks on osalemine konkurssidel (Parim Noor Instrumentalist) siis koosmängu väljundiks on ansamblid ja orkestrid. Kaugem eesmärk on, et noored jätkaksid pilli mängimist ka pärast kooli lõpetamist. Heameel on tõdeda, et võime uhkust tunda arvukate vilistlaste üle, kes on oma tööks ja erialaks valinud just muusika.

Fotoalbum: MK ajalugu