Kuressaare südames kohtub iganädalaselt kirev ja lõbus muusikakooli sümfoniett-orkester, mida alates 2016 a juhib särtsakas ja nõudlik Itaalia dirigent Edoardo Narbona.

Orkester on läbi aastate (2004/2016 Matis Männa käe all) kujunenud kooli keskmeks, kus kohtuvad õpilased, õpetajad, vilistlased ja sõbrad ning kus tõsise töö ja harjutamise tulemusena õpitakse ühe tervikuna musitseerima ja sellest rõõmu tundma.

Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkestri sooviks on haarata orkestri tegevusse võimalikult palju muusikakooli lapsi erinevatelt erialadelt solistide ja osalejatena. Meie eesmärgiks on lisaks noorte muusikute mitmekülgsele arengule ka orkestri ja pillimängu tutvustamine Saaremaa üldharidus-koolides. Usume, et orkestrimäng seob noori muusikaga ja inspireerib. Seda tuleb väärtustada ja julgustada kõiki kes soovivad osaleda, et Eesti muusikakultuur oleks rikkalik ja jätkusuutlik.